Prawnicy Prawnikom

Od 2010 r. w Ars Legis – Stowarzyszenie im. Św. Ivo Helory – Patrona Prawników rozpoczęło realizację inicjatywy ’Prawnicy Prawnikom’, której celem jest jednoczenie krakowskiego środowiska prawniczego, w szczególności poprzez stworzenie więzi międzypokoleniowej pomiędzy prawnikami – seniorami i najmłodszymi adeptami prawa.

IMG_2852.JPG

W inicjatywę zaangażowana jest grupa studentów działających w wolontariacie Stowarzyszenia. Projekt dedykowany jest emerytowanym prawnikom, którzy nie są już aktywni zawodowo, często czują się samotni, a rozmowa z żczliwym człowiekiem może im przynieść trochę radości.
Pierwszym etapem projektu jest odpowiedni dobór osób, które ucieszą się z takiej formy pomocy i chętnie podejmą ciekawe dyskusje o ich doświadczeniach wyniesionych z wielu lat pracy w zawodzie prawniczym. Niebywałej pomocy w tym zakresie udziela Stowarzyszeniu mec. Władysław Wójcik – Przewodniczący Klubu Seniora działającego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie, który wskazał pierwszych prawników zainteresowanych wsparciem. Stowarzyszenie wciąż szuka kontaktu do kolejnych osób, które mogłyby skorzystać z takiej formy pomocy – jeżeli znacie Państwo emerytowanego prawnika z Krakowa lub okolic, dla którego takie wsparcie byłoby odpowiednie, prosimy o kontakt na adres prawnicy.prawnikom@arslegis.org.pl .

Spotkanie prawnika z dwójką studentów odbywa się zawsze po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty.

Standardowo spotkanie rozpoczyna się od przedstawienia przez studentów Stowarzyszenia – o ile jest to pierwsza wizyta, lub wskazania, co wydarzyło się w Stowarzyszeniu w ostatnim czasie oraz co planowane jest na najbliższy czas – jeżeli jest to wizyta kolejna. Jest to jednak tylko pretekst, który ma zachęcić Seniorów do rozmowy, gdyż to oni, jak ludzie bardzo doświadczeni żciowo, mogą przekazać młodszym ludziom wiele mądrości.

Podczas wizyt związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, ze środków darowanych przez Okręgowej Izby Radców Prawnych w Krakowie oraz środków własnych Stowarzyszenia, udało się także skompletować okazyjne paczki, które jako dar od krakowskiego środowiska prawniczego były wręczane podczas na spotkań.

Dotychczasowa realizacja projektu pozwala na wyciągnięcie wniosku, iż jest on potrzebny i dobry. Jeżeli macie Państwo wiedzę na temat prawnika, który może potrzebować pomocy Stowarzyszenia, np. osobę starszą, chorą lub opuszczoną, raz jeszcze podajemy adres, na który można przesyłać zgłoszenia: prawnicy.prawnikom@arslegis.org.pl