Ostatnie kolędowanie tej zimy

Od Wigilii minęło już 40 dni. W obrządku liturgicznym to Święto Ofiarowania Pańskiego, niegdy zwane Świętem Oczyszczenia Naj więtszej Marii Panny, a w ludowej tradycji Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. W polskiej tradycji to jednak przede wszystkim ostatnia okazja, by za piewać kolędy.
A piękny zimowy Kraków ciągle ten sam…

Nie mogli my takiej okazji przeoczyć. Niedzielnym wieczorem zebrali my się w Klubie Adwokata, by wspólnie słuchać muzyki, poezji, a przede wszystkim wspólnie piewać. Izabela Jutrzenka-Trzebiatowska grała Chopina – wybór mazurków i Scherzo h-moll z pięknie wplecionym motywem kolędy 'Lulajże Jezuniu’, studenci PWST recytowali wiersze związane z Bożym Narodzeniem, w tym ks. Jana Twardowskiego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

PóĹşniej przyszedł czas na kolędy. Unisono i na głosy, nie brakło też okazji do występów solowych. Dzięki Pani Prezes Joannie Gregułę, która piewem doskonale poprowadziła kolędowanie zgromadzonych go ci, muzyka grała w sercach uczestników przez cały wieczór.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecno cią. Mamy nadzieję, że cudowna, zaczarowana atmosfera zimowego Krakowa towarzysząca kolędowaniu pozostanie z wszystkimi uczestnikami jeszcze przez długi czas.
Galerię zdjęć z Naszego spotkania możesz zobaczyć tutaj…